Jdi na obsah Jdi na menu
 


O růženci

20. 4. 2008

"Mojí nejoblíbenější modlitbou je růženec." Jan Pavel II.

ObrazekMatka Boží znovu a znovu doporučuje růženec, tento řetěz, kterým bude spoután sám satan: „Kdo se modlí růženec, vyprošuje si zároveň všechny potřebné milosti.“ (Litmanová, 23. 12.1990)

Maria ukazuje modlitbu jako mocnou zbraň: „Ani  nevíte, jak potřebuji vaše modlitby a posty na obrácení ztracených! Prosím, pomozte mi!“ (4. 7. 1993)

„Budu se za vás modlit, moje drahé děti, ale jen moje modlitby nestačí,  musí k nim být i vaše.“ (9. 6. 1991)

A ukazuje nám svoji úzkost Matky: „Prosím  vás, modlete se... Ani nevíte, jak velmi vám to pomůže. Máte  tak málo  času!“ (8. 11. 1992)

Růženec je modlitba, se kterou jsem Já sama přišla z nebe, abych vám ji dala. Satanova pýcha bude pokořena ponížeností malých a rudý drak bude konečně pokořený a poražený, když ho spoutám a nepoužiji přitom silný řetěz, ale křehký provázek - svatý růženec.“ (Maria Donu Gobbimu, 13.5.1976)

Růženec je sladký řetěz, který nás spojuje s Bohem, je to pouto lásky, které nás sjednocuje s anděly, je to záchrana před útoky pekla. Růženec je bezpečný přístav v mořské katastrofě. (Bartolo Longo)

Když budeš šířit růženec, budeš spasen! (Pánova slova k Bartolu Longovi)

Drazí, dnešní člověk, už od nejmenšího dítěte, má srdce i vědomí plné špatných obrazů. Je to např. násilí v televizi, nejdůležitější zprávy v novinách jsou o tom, koho kde zabili nebo znásilnili. Tím žije svět. To jsou obrazy, které, ať už chceme nebo ne, kontemplujeme a vnášíme do našich rodin a do našich vztahů. Růženec vyjadřuje svou povahou klidný rytmus pomalých reflexů, které umožňují tomu, kdo se ho modlí, aby rozjímal o tajemstvích Pánova života tak, jak je vidí srdce té, která je Pánu nejblíže, tj. Panny Marie, aby se mu tak otevíraly nevyčerpatelné poklady. Proto je modlitba růžence tak důležitá. Svatý otec klade důraz na Zdrávasy, které máme k tomu, abychom dali našemu srdci čas na dívání se duchem na obrazy, které kontemplujeme. Chceme spolu s Pannou Marií prožívat a vstupovat do děje, o kterém rozjímáme, aby obraz tohoto děje vytlačil násilí a lež z našeho srdce. Dále Svatý otec říká, že růženec je zkratkou evangelia. ... Růženec je jedním z nejlepších způsobů ke kontemplaci Krista. (P. Miroslav Sleldzinski MIC)

Když byl papež Jan Pavel II. r.1980 na návštěvě v německé Fuldě, uchopil růženec a řekl: „Toto je lék proti zlu. Modlete se, modlete se a více se neptejte. Všechno ostatní svěřte Matce Boží.“

„Vyzývám vás, abyste volali všechny k modlitbě růžence. Růžencem překonáte všechny těžkosti, které chce satan nyní způsobit Církvi katolické: Modlete se růženec, všichni kněží! Věnujte čas růženci!“ Toto řekla Panna Maria na dotaz Marije Pavlovićové, co chce vzkázat kněžím.

„Ať je růženec vždy ve vašich rukách jako znamení pro satana, že vy patříte mně.“ (25. února 1988)

Volám všechny kněze, řeholníky a řeholnice, ať se modlí růženec a učí druhé modlit se. Růženec je mi, dítka, zvláště milý. Skrze růženec mi otevřete svoje srdce a já vám mohu pomoci. (25. srpna 1997)

Když jste unavení a nemocní a neznáte smysl svého života, vezměte růženec a modlete se, modlete se stále, dokud se vám modlitba nestane radostným setkáním s vaším Spasitelem. (25. dubna 2001)

Drahé děti! Dnes vás vyzývám, abyste se zvláště nyní postavily modlitbou proti satanu. Satan chce nyní působit ještě více, když víte, že působí. Drahé děti, oblečte se do bojové výstroje a s růžencem v ruce ho přemůžete! (8. srpna 1985)

Dnes vás vyzývám, ať se začnete modlit růženec s živou vírou. Pak vám budu moci pomoci. Vy, drahé děti, si přejete dostat milosti a neprosíte. Já vám nemohu pomoci, protože vy se nechcete rozhýbat. Drahé děti, vyzývám vás, ať se modlíte růženec a ať je vám růženec závazkem, který budete plnit s radostí. Tak pochopíte, proč jsem tak dlouho s vámi. Přeji si vás naučit modlit se. (12. června 1986)

Bůh mne poslal mezi vás, abych vám pomohla. Jestli chcete, přijměte růženec! Již samotný růženec může učinit zázraky ve světě i ve vašich životech. (25. ledna 1991)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ach ta reklama !

(Laco, 21. 7. 2011 9:13)

Ta reklama na damske spodne pradlo posobi velmi rusivo..