Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechte za sebe zaplatit!

27. 2. 2008

Představte si, že jste v restauraci, objednáte si spoustu jídla a vesele hodujete. Spolu s vámi je v restauraci mnoho dalších lidí, kteří si také objednávají, jedí a pijí.

Najednou přijde do té restaurace Ježíš a řekne hostinskému: „Za všechny tyto lidi zaplatím všechno, co utratili.“ Někteří lidé se samozřejmě velmi zaradují, poděkují Ježíšovi, že za ně zaplatil, a vesele odcházejí.

Někteří lidé se však proti této Ježíšově nabídce začnou bouřit a říkat: „Nemusíš za mě platit! Já za sebe všechno zaplatím sám.“ Ježíšovi je líto, že někteří jeho nabídku odmítli a on za ně nemůže zaplatit. Nikomu se však nevnucuje, každý se může svobodně rozhodnout.

Problém nastane, když ti lidé zjistí, že nemají ani zdaleka tolik peněz, aby mohli zaplatit celou svou útratu. Dokud je Ježíš ještě nablízku, mají možnost ho zavolat a poprosit ho, aby za ně přece jenom zaplatil, a on to s radostí učiní.

ObrazekMůže se však stát, že pro spoustu jídla, pití a zábavy si někteří hosté Ježíše a jeho nabídky ani nevšimnou. Nebo jej nechají odejít s tím, že ho nepotřebují, že si stačí sami. Když po nich nakonec hostinský žádá obrovskou sumu peněz, kterou nikdy neměli a mít nebudou, není už východiska - jsou spoutáni a uvrženi do vězení.

Proto dovolme Ježíši, aby za nás zaplatil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář